Aktualizacja

  1. Terapia fagowa – póki co nie zdecydowałem się na ten krok, ale po wieloletnich doświadczeniach z niekompetentnymi konowałami kwiatem wrocławskich dermatologów byłem mile zaskoczony podejściem personelu z Ośrodka Terapii Fagowej ( https://www.iitd.pan.wroc.pl/pl/OTF/ ). W tym miejscu ewentualne leczenie przebiega w sposób niestandardowy: najpierw robi się badania, a dopiero potem cokolwiek przepisuje/ordynuje. Niestety otrzymałem informacje, że tylko 2 osoby z podobnymi problemami ze skórą głowy były tutaj leczone i efekty raczej nie były zadowalające.
  2. Izotretynoina – od 23.02.2016 przez 3 miesiące przyjmowałem Izotek, najpierw miesiąc 1 kapsułka (20mg), dwa kolejne po 3 kapsułki (czyli razem 60mg, silna dawka). Po pierwsze każdy kto zdecyduje się przyjąć taki obciążający organizm napalm powinien zebrać sporo informacji na ten temat. Ja wahałem się około roku. W necie jest sporo relacji osób z problemami dermatologicznymi (głównie jakieś mega trądziki), które brały izotek, generalnie mało było pozytywnych opinii, chociaż ci którzy się wyleczą  to potem już rzadko pisują w wątkach dotyczących takich chorób. Tak czy inaczej pani doktor, która jest zastępcą oddziału dermatologicznego szpitala we Wrocławiu przekonała mnie słowami, że takie przypadki jak mój to dla niej nie nowość i że wielu pacjentów z podobnymi problemami wyleczono izotekiem (ona i jej koledzy). Pani doktor, podobnie jak inni dermatolodzy, migała się przed jednoznacznym nazwaniem jednostki chorobowej. Koniec końców po 3 miesiącach męczenia się z efektami ubocznymi przerwałem leczenie – uznałem, że zajadę organizm ostatecznie, a efekty były zerowe (poza wydaniem około 1000zł w 3 miesiące).
  3. Naltrekson, akupunktura, duże dawki magnezu i witaminy C, suplementacja D i K2 – taki zestaw (plus jednorazowo środek na odrobaczanie) stosuję od 22.07.2016. Główne nadzieje pokładam w naltreksonie – lek stymulujący produkcję endorfin (czyli zarazem autoleczenie się organizmu).

Dodatkowo czytam także o diecie bezglutenowej i wdrażam ją od tygodnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *